Co wlicza się w ramy czynności specjalisty ds. zakupów?

Większość posiadających pracę osób w dni robocze nie ma czasu na czasochłonne wyjazdy do supermarketów. Takie sprawy można by załatwić przykładowo w sobotę. Dotyczy to jednak głównie produktów żywnościowych, tego typu przedmioty jak chemia gospodarcza czy nieruchomości kupujemy znacznie rzadziej.
Warto tu wspomnieć, że robienie zakupów w pierwszy dzień tygodnia jest sprawą nieco kontrowersyjną.

W związku z tym funkcjonuje pod tym względem pewne utrudnienie. W praktyce w taki dzień mogą być czynne wyłącznie sklepy, które są prowadzone przez swoich posiadaczy. Szczęśliwie obecnie dużo przedmiotów moglibyśmy kupować w internecie. Są w tamtym miejscu specjalistyczne „porównywarki” cen, dzięki którym jesteśmy w stanie prędko sprawdzić, w jakim markecie są najniższe stawki. Powszechnie przedmiot biorąc, dla większej części punktów sprzedaży tego typu postać handlu jest o tyle bardziej korzystna, że nie wymaga kosztownego utrzymywania sklepu tradycyjnego. Ta postać dokonywania zakupów jest dla nabywcy tak komfortowa m.in. dlatego, że towar będzie dostarczony wprost do naszego mieszkania. Poza tym posiadamy prawo oddać go w czasie czternastu dni.
ciąża

Autor: Mario Emiliano Fernandez
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawostką dla niektórych osób może okazać się fakt, że istnieje zawód pod nazwą fachowiec do spraw nabytków. Jest on zatrudniany przeważnie przez duże spółki, w których tego typu osoba odpowiada między innymi za selekcję dostawców, cykliczne zakupy koniecznych produktów, składanie zamówień czy negocjowanie cen.

W Polsce tzw. „targowanie się” nie jest ogólnie wykorzystywanym zwyczajem, lecz jedynie w wypadku kupowania produktów nowych. Kiedy z kolei robimy jakiekolwiek zakupy dotyczące używanych, np. lodówek czy pralek, to negocjowanie należności jest ich nieodłącznym elementem.