Co powinniśmy zwiedzić w Nowym Targu? W jakim okresie odwiedzić to miasto? Na co zwracać uwagę?

Nowy Targ to idealne miasto leżące w granicach województwa małopolskiego, jakie jest bardzo dobrym punktem wypadowym dla wielbicieli Podhala. Nowy Targ, położony u zbiegu niezwykle ważnych w tym rejonie rzek: Białego oraz Czarnego Dunajca jest miejscem, z którego jesteśmy w stanie wyruszyć zarówno w Tatry, ale również w Pieniny. Malownicze i wspaniale pod względem turystycznym są także najbliższe okolice tego miasta. Inne informacje – znajdź to.

tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Sam Nowy Targ także może zadziwić wieloma zabytkami i atrakcjami. Jednym z bardziej cennych zabytków tej miejscowości jest stary kościół parafialny, któremu patronuje św. Katarzyna. Stoi on blisko rynku, a w jego bryle dostrzec można ślady wielu stylów obowiązujących w poprzednich wiekach w architekturze. A więc prezbiterium prezentuje typowy styl gotycki, podczas jak w wyposażeniu świątyni niezmiennie rządzi barok.

Nowy Targ może się pochwalić jeszcze inną, bardzo istotną budowlą sakralną. Jest to drewniany kościółek świętej Anny, jaką miał zbudować pewien kupiec, cudem uratowany przed zbójami. Korzystnie wybrać się także na rynek, gdzie znajduje się niewielki ratusz oraz pomnik najwybitniejszego twórcy który pochodzi z Podhala – Władysława Orkana, dzięki jakiemu ziemia ta stała się rozpoznawalna dla wszystkich Polaków. Należy odwiedzić Nowy Targ, dla zabytków, ale także dla bliskości wyjątkowego regionu południowej Polski. Nowy Targ to świetne miejsce wypadowe, żeby poznawać inne interesujące miejsca tego rejonu Polski.

Czy przeczytany wątek był ciekawy, ale masz chęć na następne? Chcesz odkryć link do www (http://www.coraltravel.pl/wakacje/Tajlandia)? W takim razie namawiamy – należy jedynie kliknąć myszką.

Dlatego więc noclegi Nowy Targ cieszą się bardzo znaczną popularnością przez cały rok. Na pewno warto tu przybyć w okresie zimowym, zwłaszcza to świetna propozycja dla wielbicieli sportów zimowych.

Okres letni jest również zachęcający dla wszystkich, dla tych, co preferują odpoczywać aktywnie oraz bardziej pasywnie. To okazja, żeby pochodzić po górach oraz zregenerować siły. W sezonie o noclegi może być bardzo ciężko, bo do Nowego targu przyjeżdża bardzo wiele osób, powinniśmy więc odpowiednio we wcześniejszym czasie zarezerwować miejsce do spania. Gdzie poszukiwać ofert? Najkorzystniej w internecie, gdzie ogłasza się największa ilość hoteli, pensjonatów oraz kwater. Polecam szczególnie odwiedzić te Noclegi dla każdego w Nowym Targu. Łatwo więc porównać różnorodne propozycje i wybrać najbardziej korzystną dla własnych możliwości.