Co noszą katolicy pragnąc pokazać swoją wiarę?

Jest noszony przez wiele milionów ludzi. Nawet tego typu, którzy oddalili się od wiary w Pana Boga czy też osoby o odmiennym niż katolickie wyznaniu. Na całym świecie doceniany jest jako medalik, który przyczynił się do wielu nawróceń.

Osoby obdarzone dzięki niemu łaskami dały jemu nazwę cudowny medalik oraz takim mianem jest on określany na całym globie. Mamy tutaj na myśli medalik Najświętszej Maryi Panny, który powinniśmy wkładać z wiarą dziecka, które zawsze ma przy sobie zdjęcie swej matki. Zlecenie jego stworzenia dała sama Matka Boska podczas objawienia się Jej św. Katarzynie Labouré w 1830 r. Podczas tego objawienia wspomniana św. Katarzyna otrzymała polecenie przygotowania medalika, jaki będzie przynosił noszącym go (szczególnie na szyi) ludziom boże błogosławieństwa. Należałoby także dodać, że wzór cudownego medalika przekazała sama Matka Boska.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Zapewniamy bardzo niskie stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Pierwotnie nazwa tego medalika była odmienna, jednak za sprawą licznych uzdrowień uzyskał on bardziej zwięzłą nazwę.

telefon

Autor: Rodrigo Ghedin
Źródło: http://www.flickr.com
kupić
Omawiany medalik posiada określone kształty z obu stron, a każdy z umieszczonych na nim elementów posiada swą symbolikę. Na medaliku uwidoczniona jest Maryja z rękoma rozłożonymi. Palce Matki Boskiej są ozdobione pierścieniami, z jakich rozchodzą się promienie oznaczające wielkie łaski udzielane osobom, jakie o nie proszą. Rewers medalika nie posiada wizerunków żadnych osób, a jego przesłanie oraz wymowa opiera się wyłącznie na znakach. Warto wspomnieć, że wielkim popularyzatorem cudownego medalika był św. Maksymilian Kolbe. W znacznej mierze to akurat pośrednio dzięki Niemu dziś jest on wielokrotnie rozdawany w czasie mszy świętych.

Ludzie go przyjmują oraz noszą na szyi wierząc, że da im on potrzebne łaski. Mógłby być zrobiony ze złotego kruszcu albo srebra, lecz rodzaj surowca nie ma tu znaczenia, ponieważ najistotniejsza jest symbolika medalika.