Co mogą zaoferować zielone szkoły w Polsce?

Bardzo modne ostatnimi czasy są tzw. zielone szkoły dla dzieci i młodzieży szkolnej. Organizuje się je najczęściej w bardzo urokliwych miejscach. Są to znane kurorty morskie, ośrodki w górach, ale również mniej znane, chociaż nie mniej ciekawe miejscowości. Dzieciaki w sposób aktywny odpoczywają na łonie przyrody, w pobliżu drzew, oraz nad wodą. Często podróż w ramach zielonej szkoły jest wyłączną sposobnością odpoczynku dla dziecka poza jego miejscowością.

zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze zorganizowane zielone szkoły w górach, mogą stać się doskonałą projektem wypoczynku połączonego z edukacją. Program jest zwykle bardzo intensywny. Dzieci uczą się rozróżniać gatunki drzew, głosy poszczególnych gatunków ptaków. Uczą się zachowań ekologicznych, zwiedzają okoliczne atrakcje turystyczne, uczą się pływać jeśli jest taka sposobność. Czasem jeżdżą konno. Plan jest uzależniony głównie od tego, w jakim miejscu położony jest konkretny ośrodek . Dla przykładu oprócz zielonej szkoły w górach możemy wysłać dzieci na czterodniowy wypoczynek w OKL w Gołuchowie, który to zlokalizowany jest na ok. stu sześćdziesięciu hektarowym parku arboretum z doskonale przedstawionymi gatunkami drzew. A unikaty spotkać tam możemy z całego niemal globu – kliknij to o spływach kajakowych na Podlasiu! Poza tym, zajęcia prowadzą przez pracowników OKL, pasjonatów. Jeśli natomiast idzie o zielone szkoły w górach, warte polecenia są miejsca wypoczynku w przepięknych Bieszczadach. Wszakże są to góry dość niskie, niemniej jednak nad wyraz urokliwe połoniny wabią podróżników o każdej porze roku.

Na wycieczkowiczów czekają w tym miejscu spływy kajakami, górskie wyprawy, wieczorne harce przy ognisku, wyprawy autobusowe z przewodnikiem, żeglowanie albo rejs stateczkiem po Jeziorze Solińskim, a nawet survival w bieszczadzkich matecznikach w szałasie wybudowanym przez dzieci. Ponadto aranżowane są różne gry i zabawy, przykładowo: przeciąganie liny, zawody na ściankach wspinaczkowych, bieg w workach, łucznictwo oraz inne zawody. Tego rodzaju podróż potomka z równolatkami na pewno uczy dzieci niezależności, obrotności a także kooperacji z rówieśnikami, ponadto jest znakomitą formą odpoczynku, to coś jak imprezy integracyjne w Bieszczadach – moja strona internetowa o spływach z Kaylon. Trzeba tylko ażeby rodzice dogłębnie przyjrzeli się ofertom ośrodków wczasowych proponujących organizację odpoczynku w ramach zielonych szkół, i zdecydowali się na najbardziej ciekawą (co nie zawżdy równa się najtańszą).

Sprawdź dobre www. Tam znajdują się jedynie najlepszej klasy produkty. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, to z przyjemnością służymy pomocą.