Chinosy to jedne z najpopularniejszych spodni, są zarówno wygodne jak i estetyczne

Aktualnie mamy do wyboru tak dużo modeli spodni, że prawdopodobnie każdy wyszuka coś ciekawego. Ostatnio znaczną popularność zyskały chinosy, tzn. spodnie ze stuprocentowej bawełny wyróżniające się dwiema skośnymi kieszeniami. Są one dostępne w asortymencie wszystkich najbardziej znanych marek.

Mało kto

kobieta i mężczyzna

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

zdaje sobie sprawę, iż chinosy powstały dla żołnierzy, dopiero po jakimś czasie zostały skierowane do ogólnodostępnej sprzedaży. Dzisiaj kupienie chinosów jest bajecznie łatwe, wystarczy zdecydować się na firmę i wpisać w wyszukiwarce przykładowo: wrangler chino lee chino lub vistula chino. Możemy być pewni, iż rezultatów wyświetli się wiele. Spodnie typu chinos są znakomitym rozwiązaniem dla ludzi, którzy lubią niezobowiązujący styl, ale ciągle przywiązują znaczną wagę do elegancji. W Necie natrafimy na mnóstwo użytecznych sugestii związanych z istotnym pytaniem: do czego nosić chinosy? Prawda jest taka, że nie ma jedynej dobrej odpowiedzi, może to być kurtka, bluza, a także typowy podkoszulek. Jeżeli idzie o obuwie, to też mamy tu spory wybór, chinosy prezentują się dobrze z wytwornymi półbutami oraz z mniej formalnymi adidasami lub japonkami. W dobrym tonie jest za to podwijanie nogawek.

para w jeansach

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się, przykładowo, na spodnie wrangler chino sygnalizujemy światu, że doceniamy zarówno komfort jak i estetykę – Tradycyjne i najbardziej powszechne chinosy występują w kolorze khaki, jednak wyszukanie innego koloru nie powinno być problematyczne, dlatego, że większa część salonów oferuje wyjątkowo szeroki wybór.

W tym artykule odnajdziesz ciekawe informacje, lecz odszukaj także (www.bootky.pl/creepersy-demonia) inne materiały na ten temat. Zapewne będą ciekawe.

Jeśli chodzi o charakterystyczną nazwę tych spodni, to większa część ludzi zgadza się, że pochodzi ona z Chin, tzn. kraju, gdzie w przeszłości te spodnie były szyte.

Aktualnie wyraz chino odwołuje się w zasadzie do nazwy tkaniny, a nie jedynie do rodzaju spodni. Wielką popularnością chinosy cieszą się naturalnie w USA, gdzie ludzie ogromnie cenią sobie mariaż praktyczności z komfortem. Dzisiaj brzmi to zabawnie, ale dawniej zarówno zwykłe jeansy, jak i chinosy uważane były za mało estetyczne i nie wolno było ich nosić, przykładowo, na wyższych uczelniach. Teraz spotkamy je właściwie w każdym miejscu, w biurach, w urzędach, a szczególnie na uniwersytetach, ponieważ chinosy stały się wizytówką amerykańskich słuchaczy.