Chcesz założyć second-hand, ale nie wiesz skąd najlepiej pozyskiwać towar? Hurtownie odzieży używanej sprzedają różnego rodzaju ubrania z Anglii, Włoch oraz Niemiec

Butiki z odzieżą na wagę są w Polsce dość popularne. To proste i pomysłowe rozwiązanie, jeśli lubimy się stylowo ubrać za niewielkie pieniądze. Atutem takiego sklepu jest także unikatowość towaru.

kobieta

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
W polskich miastach pojawia się bowiem obecnie coraz więcej galerii. Małe butiki odzieżowe są więc wypierane przez konkurencyjne sklepy sieciówkowe. Dlatego ciężko kupić coś nietypowego. Możliwość wyboru często zawęża się przez to do kilku najbardziej pasujących do naszego stylu producentów odzieżowych. Warto również zauważyć, że dostępne w galeriach ciuchy są przeważnie dość drogie. Przy czym, wysoka cena rzadko kiedy jest wprost proporcjonalna do jakości towaru.

Nic dziwnego, że wobec tego klienci coraz chętniej wybierają sklepy z odzieżą używaną (ceneolokalnie). Dzięki temu, mogą nosić stylowe i dobre gatunkowo ubrania, a przy okazji nie muszą się martwić o swój portfel. Nie wszyscy jednak dobrze się czują w tego typu sklepach z odzieżą. Denerwuje ich duża ilość niepoukładanego towaru oraz to, że trudno zaplanować im wtedy kupno potrzebnego aktualnie rodzaju odzieży.

modelka

Autor: Earl McGehee
Źródło: http://www.flickr.com

Second-handy odwiedza się bowiem raczej w miarę regularnie i kupuje się w nich to, co udało się akurat upolować. Przeważnie spotykamy tu tylko pojedyncze modele ubrań ,przez co nie mamy wyboru np. w kwestii rozmiaru. Albo coś się nam podoba i jest uszyte akurat w naszym rozmiarze , albo nie. Jeśli chcemy zwiększyć popularność swojego sklepu, to powinniśmy zauważyć i odpowiedzieć na realne oczekiwania klienta.Najważniejszą zasadą każdego sklepu z odzieżą używaną musi być porządek.

Dlatego, dobrze jest uporządkować ubrania na wieszakach według jakiegoś klucza. Przeważnie jest to barwa oraz typ odzieży. Spódnice, suknie, marynarki, spodnie itd. wieszamy więc oddzielnie, tak jak odzież w kolorze czerwonym, niebieskim czy zielonym (Rzeszów kostiumy piłkarskie). Warto zorientować się, jakie hurtownie odzieży używanej przesyłają już posortowany pod względem kolorów towar. Na pewno znacznie ułatwi nam to pracę.

Dobrze jest też wyodrębnić w sklepie działy – dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Unikniemy w ten sposób wrażenia chaosu i przede wszystkim zadbamy o potrzeby naszych klientów. Zakupy w naszym second-handzie będą o wiele bardziej wygodne, co wpłynie także na sumę zarobionych przez nas pieniędzy. Powinniśmy zadbać także o jakość dostępnych w naszym sklepie ubrań.

Hurtownie odzieży używanej sprowadzają bowiem jednocześnie cream odzież, jak i doo to door. Zanim otworzymy sklep (Polecana hurtownia wielobranżowa) przemyślmy zatem, jaki second-hand chcemy prowadzić. Może to być ekskluzywny butik, w którym ilość ubrań nie będzie zbyt wielka, ale będą one trochę droższe i lepsze gatunkowo, ale możemy też sprowadzić znacznie więcej towaru i sprzedawać go za niewielkie pieniądze.