Całościowe prace naszych zaawansowanych technologicznie szwalni. Od szkicu do prototypu.

Projektanci ubrań albo wielkie przedsiębiorstwa odzieżowe często szukają rzetelnych kontrahentów biznesowych – garbarni, dystrybutorów tkanin i szwalni do stałej współpracy. Przez wiele lat decydowano się na szwalnie zagraniczne (Tajwan), ze względu na niskie koszty pracy. Ale obecnie nadszedł odwrót i wiele spółek tekstylnych bierze pod uwagę takie miejsca, jak szwalnia odzieży czy zakład kaletniczy, aby proces produkcyjny w całości realizować w Polsce.

szycie odzieży

Autor: gina pina
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz właściwie każda większa polska szwalnia odzieży chętnie rozpocznie kooperację z projektantami będących nowym graczem na rynku mody, jak i ze spółkami z branży odzieżowej, jakie kończą z produkcją zagraniczną i szykują się na powrót do kraju, a są już znane na szeroką skalę. Szwalnia odzieży w profesjonalnej pracowni dokładnie wykroi i przygotuje do szycia to, co zaprojektuje projektant, nawet jeśli to unikatowe prototypy i nie wiadomo, czy będą produkowane. Ponadto, za sprawą nowych technologii i dzięki parkom maszynowym szwalnia Wrocław wykona skomplikowane projekty i sezonowe serie, rozbudowane i różnorodne kolekcje, a także pojedyncze sztuki, na przykład na potrzeby specjalistycznej sesji zdjęciowej lub wyjątkowego wydarzenia kulturalnego.

Dobre zaplecze maszynowe umożliwia zrobienie każdego pierwowzoru, a następnie wprowadzenie go do produkcji – bez kosztownego zużycia tkanin zleceniodawcy. Każda szwalnia odzieży kładzie nacisk na racjonalne zużycie tkanin i skrupulatnie planuje i wylicza kosztorys materiałów dla każdego wzoru i rozmiaru. Szwalnia przygotowuje jedynie wykroje i szycie, ale zamówienie materiałów, pasujących dodatków krawieckich i pasmanteryjnych należy do klienta – poznaj polecaną pracownię krawiecką. W przeszłości najlepsze szwalnie znajdowały się w okolicach Łodzi, teraz są one rozsiane po całym kraju i łatwo możemy je zlokalizować wpisując w przeglądarce „szwalnia Wrocław”.

Kiedy przychodzi do oszacowania kosztów, szwalnie wszystkie zlecenia wyceniają indywidualnie. Rozliczenia uzależnione są od typu zlecenia i tkanin, z których ubrania są szyte.

Zaciekawił Cię tego typu artykuł? Jeśli tak, to tu również jest opublikowana świeża treść (https://www.med4med.store/odziez-medyczna-meska/), która na pewno Ci się spodoba.

Cena uzależniona jest również od wielkości zamówienia (a dokładnie ilości sztuk). Wiadomo, że finansowo korzystniej jest zamawiać większe zamówienie.