Bełchatów- idealne miejsce na wycieczkę z rodziną i miejscowość o niezwykle bogatej historii

Poszukując idealnego miejsca na weekendową wycieczkę z rodziną, warto decydować się na spokojne miejscowości, mniej oblegane przez turystów. Ciekawym pomysłem mogą być nieduże miejscowości, na przykład Bełchatów w okolicach Łodzi.

Bełchatów to miasto, które jest znane głownie z działającej tam kopalni węgla brunatnego a także elektrowni. Dzięki utworzeniu tych przedsiębiorstw pojawia się więcej mieszkańców i miasto z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Jest doskonałym miejscem na spokojną wycieczkę z rodziną, z dala od tłumów turystów albo miejskiego hałasu w dużych miastach. Wycieczkę można rozpocząć przykładowo od placu w centrum. Można wybrać się na pyszne śniadanie czy też obiad, które oferują bełchatowskie restauracje Bełchatów jest miastem bogatym w kulturę, posiada własne centrum kultury, chętnie odwiedzane przez mieszkańców – link do strony. Jeżeli

Bełchatów nocą

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com

pragniemy zobaczyć historyczne zabytki, warto odwiedzić Dwór Olszewskich, w którymi obecnie mieści się bardzo ciekawe Muzeum Regionalne, które jest najsłynniejszą atrakcją dla turystów w tym mieście.

W Bełchatowie istnieje mnóstwo miejsc pamięci narodowej, które również warto odwiedzić, jeżeli zagościmy w tym mieście. Możemy też odwiedzić przepiękne obiekty architektury sakralnej, przykładowo kościół pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Świątynia w stylu gotyckim została wybudowana w dwunastym wieku. Jeżeli zdecydujemy się zatrzymać w mieście na dłużej, hotele mają w swojej ofercie niedrogie noclegi Bełchatów ma bardzo bogatą historię, z którą powinniśmy się zapoznać – Restauracja Laura. Miasto jest bardzo istotne ze względów historycznych, gdyż w czasie wojny mieściło się tam żydowskie getto. Ludność żydowska stanowiła prawie połowę mieszkańców Bełchatowa, którzy osiedlili się na tych terenach parę lat wcześniej. Z tego powodu właśnie możemy w Bełchatowie odnaleźć mnóstwo pomników upamiętniających ofiary wojny.

Niezwykle bogata historia jak również interesujące zabytki sprawią, że podróż do Bełchatowa na pewno będzie udana. Warto odwiedzić to miasto, żeby zobaczyć kopalnię, która miała ogromny wpływ na okoliczny ekosystem oraz by poznać historię żydów zamieszkałych na tych terenach tudzież poległych w getcie podczas wojny.