Apaszki, czyli ozdabiające strój szykowne dodatki

Bez względu od pory roku, warunków atmosferycznych, okazji szaliki, apaszki i chusty są zwykle pożądanymi dodatkami uzupełniającymi damski i nie tylko ubiór. Są to różnego typu: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, z bawełny, jedwabiu, kaszmiru czy też z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, kapelusze, czapki, paski i różnego typu biżuteria.

Te i inne dodatki każdy ubiór czyniąniepowtarzalnym! Są wspaniałym uzupełnieniem stroju, podkreślają osobowość, rozweselają szare kolory stroju nie tylko kobiety, lecz również mężczyzny ubranego elegancko w garnitur i płaszcz.

szale

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Można chusty, szaliki różnorodnie zawiązać na szyi, na głowie, a nawet wykorzystać w roli paska. Da się nawet umiejętnie związując odpowiednio 2 chusty – znajdź informacje – razem wyczarować ładną kamizelkę (ewentualnie dość odważną bluzkę)! W handlu ogrom tego rodzaju najmodniejszych dodatków.

W internecie możemy przeczytać dość sporo informacji o trendach w jakich powinno się pójść chcąc być modną osobą czy też kupując modny prezent mamie, siostrze, przyjaciółce. Podobno w tym sezonie najmodniejsze barwy to odcienie pastelowe.

Modna kobieta powinna także zakupić kilka apaszek, szali czy chust kolorowych w barwach rzucających się w oczy. Modna w nadchodzącym sezonie będzie czarno – biała szachownica. Z tego wynika, iż na czasie znów będą chusty typu arafatki. Nazwa tej chusty wzięła swą nazwę od nazwiska przywódcy Palestyńczyków – Arafata, którego ulubionym dodatkiem (także do munduru) była właśnie chusta w w czarno – białe kwadraty, dość duża.

Można też łatwo zauważyć, że dość popularne oryginalne chusty i apaszki na naszych ulicach mają ostatnio motywy ludowe, w żywych odcieniach. Bardzo często są to motywy łowickie albo wzory wzięte z kultur regionów górskich. Każda modna Warszawianka jak ongiś, mniej więcej sto lat temu, chce wyglądać podobnie jak zdrowa, rumiana góralka. Możliwe że z tej mody radowali by się nasi pradziadowie, rówieśnicy Wyspiańskiego.

Nie czekaj, ponieważ jesteśmy w witrynie (http://lamalama.pl/) dla Ciebie. Zrobiliśmy niezwykle intrygujące posty. Chcesz je przeczytać? Zapraszamy do następnej witryny.